- Що таке блоки підготовки повітря та для чого вони використовуються?
- Що входить до блоку підготовки повітря?
- Які типи блоків підготовки повітря бувають?
- Які характеристики блоків підготовки повітря бувають?
- Як вибрати блок підготовки повітря?
- Як правильно встановити блок підготовки повітря?
- На що слід звертати увагу при експлуатації блоку підготовки повітря?
- Яке мастило заливати в блок підготовки повітря?
- Які бувають помилки під час встановлення блоків підготовки повітря?
Що таке блоки підготовки повітря та для чого вони використовуються?
Блоки підготовки повітря (БПП) є важливим обладнанням багатьох промислових процесів, де використовується пневматичне устаткування. Вони забезпечують чистоту та правильний тиск повітря, це дозволяє зберегти працездатність обладнання та збільшити його продуктивність.
Пневмоінструмент працює за рахунок стисненого повітря, яке надходить від компресора. Однак повітряна маса, яка взята з атмосфери, містить різні забруднені види міні частинок: пил, конденсат, масло, що залишилося після компресора і втратило свої змащувальні властивості. Від цих забруднень може постраждати вся система, завдати шкоди пневматичному устаткуванню, знизити його ефективність та пошкодити продукцію, що випускається.
Блок підготовки повітря вирішує ці проблеми, використовується для очищення повітря, видалення води та інших забруднень, після чого розпорошує в очищене повітря турбінне масло. Це необхідно для того, щоб забезпечити надійну та безпечну роботу пневматичного обладнання. Крім того, блок може регулювати тиск повітря, що дозволяє налаштувати його відповідно до вимог конкретного процесу.
БПП використовуються для підготовки повітря для різних галузей, таких як медицина, виробництво харчових продуктів, автомобільна промисловість і т.д. Вони можуть бути встановлені на будь-якому етапі подачі повітря – від компресора до кінцевого споживача. Також їх додають у центральній системі підготовки повітря, що дозволяє забезпечити кілька робочих місць чистим та сухим повітрям.
Що входить до блоку підготовки повітря?
Існують різні конфігурації БПП, але основними елементами є:
- Фільтр-регулятор з манометром, що відокремлює тверді міні частинки, крапельну вологу та регулює вихідний тиск.
- Маслорозпилювач (лубрикатор) призначений для подачі рідкого турбінного мастила в пневматичну систему.
Які типи блоків підготовки повітря бувають?
Умовно всі БПП поділяють на два типи конфігурації – стандартну та багатофункціональну. Найчастіше під назвою "блок підготовки" маються на увазі прості та універсальні зборки з трьох елементів:
- Кран для ручного включення подачі та скидання вхідного тиску або вхідний клапан;
- Фільтр-регулятор для видалення крапельної вологи та твердих частинок, а також регулювання вихідного тиску;
- Маслорозпилювач (лубрикатор), який розпорошує в повітрі рідку олію для змащування обладнання та інструменту зсередини.
У магазинах пневматики можна купити готові фільтри-регулятори в зборі з маслорозпилювачем, та окремо кран або вхідний клапан. Така підготовка повітря використовується, коли до системи підключають однотипне пневматичне обладнання.
Промислові збірки блоків підготовки стисненого повітря можуть вимагати більшої функціональності за наявності великого числа різноманітної пневматики на виробництві. Основні елементи залишаються ті ж, але згідно задач додаються і додаткові пристрої:
- Автоматичні клапани подачі та скидання вхідного тиску;
- Клапани м'якого пуску для запобігання різкій подачі тиску та руйнування обладнання;
- Групи фільтрів для тонкої фільтрації;
- Групи регуляторів
- Додаткові блоки відведення, які створюють точку виходу. Завдяки цьому від того самого БПП можна отримувати кілька незалежних гілок з різними значеннями вихідного тиску. Також вони дозволяють зробити так, щоб певні відгалуження пневмоліній несли повітря з мастилом, а інші були без нього.
- Маслорозпилювачі з датчиками контролю рівня змащувальної рідини та можливістю її доливання не відключаючи вхідного тиску та деякі інші компоненти.
Встановлення клапанів захисту в деяких випадках є обов'язковим та продиктовано правилами з техніки безпеки. Багатофункціональні блоки поставляються на замовлення згідно з вимогами клієнта.
Потрібна допомога Фахівця?
Ви можете купити промислові зборки підготовки повітря, звернувшись до нашої інтернет-компанії. Наші інженери проконсультують вас з технічних питань та підберуть комплект обладнання, яке буде працювати відповідно до ваших вимог.
Телефонуйте безкоштовно по Україні
+38 0800 210 317Які характеристики блоків підготовки повітря бувають?
- Приєднувальна різьба. Діаметр вимірюється в дюймах, найчастіше знаходиться в діапазоні від 1/8 до 1 дюйма.
- Номінальні витрати повітря. Вимірюється в нормальних літрах за хвилину, найчастіше знаходиться в діапазоні від 400 до 10'000 нл/хв.
- Діапазон робочого тиску. Вимірюється в барах, знаходиться в діапазоні від 1,5 до 10 бар, але є серії з вихідним тиском до 35 бар.
- Максимальний вхідний тиск. Вимірюється в барах, зазвичай не перевищує 16 бар, але є серії, в яких тиск доходить до 40 бар.
- Ступінь для очищення повітря від твердих частинок. Стандартний вид БПП забезпечує ступінь очищення 40 мікрон, з додатковими фільтрами можна досягти ступеня роботи фільтрації до 5 мікрон.
- Тип скидання конденсату. Буває ручний, напівавтоматичний та автоматичний.
- Об'єм склянки збору конденсату. Знаходиться в межах від 50 до 500 мл.
- Діапазон регулювання інтенсивності подачі. Цей параметр не має точної градації, зазвичай задається в межах від 2 до 20 крапель на хвилину.
- Матеріал корпусу блоку підготовки повітря. Найчастіше використовується алюміній або нержавіюча сталь.
- Матеріал колби блоків підготовки повітря. Технополімер або нержавіюча сталь.
- Матеріал захисних чаш для колб блоку підготовки повітря. Тут можливі два варіанти — пластик або алюміній.
Як вибрати блок підготовки повітря?
Основними критеріями вибору для роботи блоків підготовки стиснутого повітря є:
- Витрата повітря. Небажано вибирати БПП із великим запасом з витрат повітря.
- Необхідний діапазон тиску. В ідеалі фактичний робочий тиск має складати більше 75% максимального робочого тиску БПП.
- Необхідний ступінь фільтрації повітря від твердих частинок. Стандартний БПП забезпечує ступінь очищення 40 мікрон, але маючи додатковий фільтр можна досягти ступеня фільтрації до 5 мікрон. Головне пам'ятати, що блоки підготовки повітря призначені для відділення крапельної вологи, вони не виконують функції осушувача та не можуть видалити всю вологу з повітря.
- Тип скидання конденсату.
- Необхідність додаткових функцій БПП.
Отримайте технічну підтримку
Інженери нашої інтернет компанії допоможуть вам вибрати та купити блок підготовки, що підходить за вашими завданнями та бюджетом.
Телефонуйте безкоштовно по Україні
+38 0800 210 317Як правильно встановити блок підготовки повітря?
Блок підготовки встановлюється вертикально, максимально близько до обладнання, на яке подається стиснене повітря. Таке розташування блоку підготовки повітря гарантує, що мастило розпорошене в повітрі дійде до споживача у вигляді дрібнодисперсних крапель, що в свою чергу забезпечить ефективне змащування частин пневматичного обладнання, що труться.
На що слід звертати увагу при експлуатації блоку підготовки повітря?
Не подавайте на блок підготовки повітря вхідний тиск вище за допустимий.
Якщо ви використовуєте блок підготовки з напівавтоматичним або ручним скиданням конденсату, контролюйте рівень конденсату в колбі та не забувайте його зливати.
Контролюйте рівень мастила у лубрикаторі. Розпилюване БПП мастило вимиває консистентне змащення з пневматичного обладнання. Таким чином, якщо ви перестаєте подавати рідке мастило з блоку підготовки повітря, ваше обладнання швидко вийде з ладу.
Яке мастило заливати в блок підготовки повітря?
Для пневматичних систем використовуються "турбінне" масло ISO VG32. Виробники пневматики часто відразу знімають обладнання з гарантії, якщо споживачі використовують інші марки — часто це призводить до погіршення стану ущільнень та поломок. Тож купуйте тільки схвалені виробниками речовини для змащення.
Які бувають помилки під час встановлення блоків підготовки повітря?
Найчастішою помилкою при встановленні БПП є неправильний діаметр перерізу трубопроводу для підведення та відведення повітря.
Найчастіше переріз трубопроводу значно занижується. Наприклад, якщо купити блок підготовки повітря з приєднувальною різьбою G1/2″, але підключити від нього пневмоінструмент за допомогою крученого трубопроводу перетином 8 мм і довжиною 15 м.
І навіть якщо за продуктивністю інструменту це може бути прийнятно, але фактично йде переплата за сам блок підготовки повітря, оскільки максимальна витрата повітря, що пропускає даний трубопровід, може забезпечити і блок підготовки повітря з меншою різьбою — G1/4″.
Також для ефективного очищення повітря небажано брати блоки із великим запасом.
Отримайте технічну підтримку
Щоб уникнути цієї та подібних помилок, звертайтесь до нашого інтернет магазину до наших інженерів за консультаціями.
Телефонуйте безкоштовно по Україні
+38 0800 210 317