Зміст:
- Роль частотного перетворювача на компресорі.
- Частотник для поршневого компресора.
- Частотник для гвинтового компресора.
- Який частотник для компресора вибрати скалярний чи векторний?
- Гвинтові чи поршневі компресори – де застосування частотника дасть більшу ефективність?
- Як запустити компресор з мотором на 380 від однофазної мережі 220 в?
- Купити компресор із частотником чи зібрати самому?
- Поширені запитання.
Частотні перетворювачі є ключовими елементами в сучасних системах керування компресорами. Регулювання швидкості обертання компресорного мотора дає гнучкість налаштування та оптимізація споживання електроенергії. У цій статті ми розглянемо особливості застосування частотників на поршневих та гвинтові компресори, допоможемо визначитися з вибором між скалярним і векторним управлінням, а також плюси та мінуси між самостійним збиранням обладнання та купівлею готового рішення.
Наші компресори з частотниками
Наші частотники для компресорів
Роль частотного перетворювача на компресорі
Частотний перетворювач (частотник, інвертор) відіграє ключову роль в роботі компресора, особливо у випадку, коли потрібно регулювати швидкість обертання двигуна.
Функції частотного інвертора на компресорі:
- Регулювання продуктивності. Перетворювачі частоти змінюють частоту та напругу на електродвигуні, що у свою чергу регулює продуктивність компресора.
- Енергозбереження. Коли компресор працює при неповному навантаженні, перетворювач дозволяє автоматично зменшити потужність мотора, що сприяє зниженню споживання електроенергії.
- Плавний пуск та зупинка. Частотні перетворювачі забезпечують плавний пуск та зупинку компресора. Так само плавний пуск дозволяє знизити пускові струми двигуна, що допомагає не перевантажувати лінію електропостачання.
- Захист обладнання. Перетворювачі частоти забезпечують захист компресора від різних аварійних ситуацій, таких як перевантаження, коротке замикання, втрата фази та інші.
- Поліпшення продуктивності: Завдяки можливості точного регулювання швидкості обертання компресора з частотним перетворювачем, можна досягти оптимальної продуктивності та ефективності роботи системи. Це особливо актуально для виробництв, де потрібна постійна підтримка стабільного тиску в системі.
Особливості застосування частотного перетворювача на гвинтових та поршневих компресорів
Принцип роботи частотного інвертора на гвинтовому та поршневому компресорі дуже схожий. Як правило, у гвинтового компресора є просунутий контролер управління, у той час як на більшості поршневих компресорів – ні.
Відповідно до витрати повітря та тиску в системі контролери можуть керувати групою компресорів та подавати сигнал керування на частотні перетворювачі, щоб задати швидкість обертів електродвигуна для підтримки заданого тиску у системі.
Частотник для поршневого компресора
Незалежно від величини установки використання частотного інвертора на поршневих компресорів дає такі переваги:
-
Плавний пуск та зупинка
-
Регулюють тиск
-
Kонтроль над максимальною швидкістю
-
Oптимізація ефективності
Використовуючи сигнал пресостату про падіння тиску нижче мінімального рівня перетворювачі частоти забезпечують режим плавного пуску двигуна компресора — за рахунок встановленого часу розгону обороти плавно зростають до номінальних. Тиск нагнітатиметься доти, доки не зникне керуючий сигнал.
Підключенням датчика тиску з сигналом 4...20 мА або 0...10 В через ПІД-регулювання можна отримати автоматичну зміну обертів електродвигуна на основі споживання стисненого повітря, але це робиться дуже рідко, оскільки поршневі компресори не розраховані на тривалий час.
При використанні частотного перетворювача можна значно заощадити на перерізі дротів для підведення електроенергії за рахунок зниження пускових струмів та отримати можливість підключення компресора до малопотужного генератору.
Частотник для гвинтового компресора
Роль частотного інвертора на гвинтових компресорах полягає в наступному:
-
Зміна продуктивності
-
Стабілізація тиску
-
Оптимізація ефективності
-
Можливість роботи компресорів без ресивера
-
Плавність старту та зупинки
Ефективність інвертора на гвинтовому компресорі безпосередньо залежить від встановленого контролера, оскільки застарілі моделі дозволяють використовувати інвертор тільки для плавного старту та підтримання частоти двигуна.
Контролери, які ми встановлюємо на гвинтові компресори "Спеціаліст", дозволяють використовувати весь потенціал перетворювача та регулювати обороти двигуна в діапазоні 50-100% від номінальних, що дозволяє не тільки економити на електроенергії, а й використовувати компресор без ресивера. Це особливо актуально, враховуючи, що цей тип компресорів розрахований на безперервну роботу 24/7.
Установка перетворювачів на двигуни потужністю понад 22 кВт дають значну економію енергії для окупності устаткування.
Який частотник для компресора вибрати скалярний чи векторний?
При виборі типу частотних перетворювачів необхідно враховувати особливості та вимоги вашого обладнання. Ми дамо загальні рекомендації:
Скалярный частотник:
Це бюджетне рішення, але його можна використовувати лише для плавного пуску компресора. Скалярне керування не дає повноцінно підтримувати крутний момент і працювати, якщо електродвигун перейде в режим генератора (це відбувається коли компресор переходить у режим розвантаження).
Векторний частотник:
На даний момент це найкраще рішення для компресорів як поршневих, так і гвинтових, що зумовлено трьома можливостями векторного управління:
- Можливо підтримувати крутний момент при низькій частоті.
- Можливе керування двигуном коли він починає працювати в режимі генератора.
- Більш просунуте керування та оптимальний підбір частоти.
Гвинтові або поршневі компресори – де застосування частотника дасть велику ефективність?
Оскільки весь функціонал інвертора частоти може розкрити лише просунутий контролер, може знадобитися повна заміна застарілого регулятора на ПЛК. Контролер повинен отримувати інформацію одночасно та безпосередньо з великої кількості датчиків (тиск у системі, тиск у гвинтовому блоці, тиск масла, температуру мотора та повітря), щоб гарантувати можливість тривалої роботи компресора при низькій частоті.
Поршневі компресори, як правило, включаються на короткий час. Установка перетворювача частоти на цей компресор не є ефективною.
Гвинтові компресори стисненого повітря із частотним перетворювачем показують більш гнучке налаштування та значне зменшення споживання електроенергії.
Як запустити компресор з мотором на 380 від однофазної мережі 220 в?
Одним з найпростіших рішень для підключення до мережі 220 В компресора з двигуном 380 В є використання NZ2200. Ці перетворювачі частоти з схемою, що підвищує, при підключенні до живлення 220 В видають 3 фази 380 В, що дозволяє використовувати повну потужність двигуна.
Підключення компресорів з великою потужністю (понад 15 кВт) може сильно перевантажити вхідну фазу побутової мережі та викликати її вимкнення.
Купити компресор із частотником чи зібрати самому?
Ми рекомендуємо купити готовий компресор із частотним перетворювачем, так як при самостійному складанні на поршневому компресорі Ви отримаєте урізаний функціонал інвертора, а на гвинтовому - зіткнетеся з неузгодженістю роботи контролера та частотного інвертора. Через це необхідно буде повністю переглянути електричну схему, перевірити відсутність перекосу фаз, відсутність будь-яких реле та пускачів від інвертора частоти двигуна.
Переваги самостійного складання:
- Підходить для технічно підкованих користувачів, які мають досвід у складанні та налаштуванні подібних систем.
- Можна точно підлаштувати компресорну систему під ваші вимоги одержати максимально індивідуальне рішення.
Купівля готового рішення:
- Рекомендується, якщо обмежений ресурс або досвід у налаштуванні ЧП та компресорів.
- Заощаджує час, дає перевірене та гарантоване рішення, попередньо налаштоване до роботи.
У будь-якому випадку грає роль професіоналізм — довірте рішення подібних завдань спеціалістам у своїй справі.
Отримайте технічну підтримку
Кваліфіковані інженери з автоматизації ПП "Спеціаліст" нададуть Вам необхідну консультацію щодо вибору, встановлення та налаштування частотного перетворювача. Ми також допоможемо підібрати необхідне периферійне обладнання та провести ремонт вашого перетворювача.
Телефонуйте безкоштовно по Україні
+38 0800 210 317Поширені запитання:
У чому відмінність гвинтового компресора від поршневого?
Поршневий і гвинтовий компресори - це два різновиди компресорів для стиснення газу (часто повітря), які відрізняються рекомендованим режимом роботи, механізмом та плавністю стиснення, ефективністю, розмірами та терміном служби. Докладніше читайте у нашій статті.
Коли доцільно застосовувати перетворювач частоти для компресора?
Коли потрібно:
-
одержати плавний пуск зі зниженням пускових струмів.
-
змінювати продуктивність компресора залежно від споживання стиснутого повітря.
Що буде якщо до частотника підключити двигун більшим потужності?
Залежно від різниці між потужністю інвертора та двигуна можливі кілька варіантів: частотний перетворювач постійно йтиме в помилку через навантаження, або згорить.